Harmanlık azınlık ilkokulu talebi ve derin devlet.!!!

30.10.2016 08:27

  

 

 

Son günlerde yine belli belirsiz Yunanca yayın yapan internet sayfalarında çıkan haberlere bakıldığında , Harmanlık mahallesindeki azınlık ilkokulu talebinin devlet tarafından karşılanmaması için yerel derin devlet , kendisinin buyruğu altında olan tırnak içinde azınlık mensubu bazı atanmışlar ve seçilmişlerle birlikte Mastanlı ilkokulunda bazı ek sınıflar yaptırarak , Harmanlık mahallesi girişindeki okul için ayrılan arazide azınlık okulu yapılması yerine devlet okulu yapılmasına vesile olacaktır.

Azınlık Okulu İstiyoruz Hareketi olarak Mastanlı azınlık ilkokulunda yapılacak herhangi bir genişletme ve ya ek sınıf yapılmasına karşıyız.Karşı olmamızın sebebi de bellidir . Burada yapılacak olan herhangi bir ek sınıf , bu okulun kümes olmasını değiştiremeyecektir. 

Mastanlı okulunda ne kadar iyileştirme yapılırsa yapılsın Gümülcine'nin ve Harmanlık mahallesinin azınlık ilkokulu sorununa cevap veremeyecektir. Sadece derin devletin eline Harmanlık'ta azınlık ilkokulu inşa etmemesi için bir koz verilmiş olacaktır.Hem de bu koz azınlıktan bazılarının desteği ile olacaktır.

Hareket olarak Harmanlık mahallesi sakinlerini uyanık davranmaya davet ediyoruz. 

Harmanlık'a azınlık ilkokulu talebini  hes geçmek için kurulan bu tuzak herkesçe kınanmalıdır.

Bu tuzağın karşısında  herkesin karşı çıkıp dik durması  için azınlık basınını ,  milletvekillerimiz başta olmak üzere Gümülcine belediyesi meclis üyelerini ve en çok da Mastanlı okulu encümen heyetini harekete davet ediyoruz.

Mastanlı  azınlık ilkokulu encümen heyeti  konuyu yakından takip etmeli  ve en azından Harmanlık'tan olan öğrenci velilerini bilgilendirmelidir.