DESTEK MESAJLARI VE TEMASLARIMIZ

İbram Onsunoğlu

18.08.2017 10:17

 

Ibram Onsunoglu'nun fotoğrafı.

"Harmanlık Mahallesine azınlık okulu kurulsun" talebi , 3 yıldan beri mahalle sakinlerinin oluşturduğu bir Hareketi de arkasına almış, gerçek ve soylu bir ihtiyacı dile getirmektedir.

Daha çok geciktirilmeden gerçekleştirilmeye başlaması gereken ivedili ve olgun bir taleptir.

Harmanlık azınlık ilkokulu talebi ve derin devlet.!!!

30.10.2016 08:27

  

 

 

Son günlerde yine belli belirsiz Yunanca yayın yapan internet sayfalarında çıkan haberlere bakıldığında , Harmanlık mahallesindeki azınlık ilkokulu talebinin devlet tarafından karşılanmaması için yerel derin devlet , kendisinin buyruğu altında olan tırnak içinde azınlık mensubu bazı atanmışlar ve seçilmişlerle birlikte Mastanlı ilkokulunda bazı ek sınıflar yaptırarak , Harmanlık mahallesi girişindeki okul için ayrılan arazide azınlık okulu yapılması yerine devlet okulu yapılmasına vesile olacaktır.

Azınlık Okulu İstiyoruz Hareketi olarak Mastanlı azınlık ilkokulunda yapılacak herhangi bir genişletme ve ya ek sınıf yapılmasına karşıyız.Karşı olmamızın sebebi de bellidir . Burada yapılacak olan herhangi bir ek sınıf , bu okulun kümes olmasını değiştiremeyecektir. 

Mastanlı okulunda ne kadar iyileştirme yapılırsa yapılsın Gümülcine'nin ve Harmanlık mahallesinin azınlık ilkokulu sorununa cevap veremeyecektir. Sadece derin devletin eline Harmanlık'ta azınlık ilkokulu inşa etmemesi için bir koz verilmiş olacaktır.Hem de bu koz azınlıktan bazılarının desteği ile olacaktır.

Hareket olarak Harmanlık mahallesi sakinlerini uyanık davranmaya davet ediyoruz. 

Harmanlık'a azınlık ilkokulu talebini  hes geçmek için kurulan bu tuzak herkesçe kınanmalıdır.

Bu tuzağın karşısında  herkesin karşı çıkıp dik durması  için azınlık basınını ,  milletvekillerimiz başta olmak üzere Gümülcine belediyesi meclis üyelerini ve en çok da Mastanlı okulu encümen heyetini harekete davet ediyoruz.

Mastanlı  azınlık ilkokulu encümen heyeti  konuyu yakından takip etmeli  ve en azından Harmanlık'tan olan öğrenci velilerini bilgilendirmelidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Okul İçin Eylem

05.10.2016 21:19

 

 

 

Azınlık Okulu İstiyoruz Hareketi , 28  Eylül 2016 da SÖPA öğretmenler derneği'nin , kapanan azınlık okullarını protesto için düzenlediği eyleme destek vererek , Gümülcine'nin Harmanlık mahallesinde azınlık okulu ihtiyacını da pankart açarak gündeme getirdi.

Öğrenci yetersizliğinden okul kapatılıyorsa , ihtiyaç olan yerlerde açılmalıdır  

 

 

 

 

 

 

LAE Başkanı : Lafazanis

27.05.2016 21:09

 

 

 

 

LAE partisi genel başkanı Panayotis Lafazanis'e "Azınlık Okulu İstiyoruz" hareketimizin girişimlerini anlatma fırsatı bulduk.

 Mustafa Çolak'ın katkıları ile 21-22 Mayıs tarihlerinde Gümülcine'yi ziyaret eden Lafazanis'e , Harmanlık mahallesine azınlık okulu yapılması için bulunmuş olduğumuz girişimleri anlattık.

Lafazanis , hareketimizin sosyal açıdan umut verici bir girişim olduğunu söyleyerek , başarılar diledi .Hareketimizin ilk imzacılarından biri olan ve radyo programında , bizi defalarca  ağırlayan ve de sahibi ve yayın yönetmeni olduğu BARİKAT gazetesinde  sesimizin duyulmasına fırsat veren Mustafa Çolak'a teşekkür ederiz . 

 

 

 

 

 

Φακιριδης Νικόλαος

15.03.2016 19:09

"Azınlık Okulu İstiyoruz " Hareketi 

Κινηση Πολιτων "Θελουμε Μειονοτικο Σχολειο "

Επίσκεψη στον επικεφαλής της Λαϊκής Συσπείρωσης για τον δήμο Κομοτηνής και υποψήφιο βουλευτή του ΚΚΕ στο Ν. Ροδόπης .

Ενημέρωση  για τις πρωτοβουλίες της Κίνησης Πολιτών “Θέλουμε Μειονοτικό Σχολείο” εκ μέρους μας .

 Ο κύριος Φακιριδης  γνωστοποίησε  την στήριξη του στον δίκαιο αγώνα μας και  υποσχέθηκε  να συνδράμει  με όσα μέσα διαθέτει ο ίδιος αλλά και το ΚΚΕ . Τον ευχαριστούμε που μας δέχτηκε και άκουσε με προσοχή το αίτημα μας για νέο μειονοτικό σχολείο στο Χαρμανλικ.

 

 

 

İlhan Ahmet'i ziyaret ettik

25.01.2016 15:17

 

 

Hareketimiz 15  1  2016 tarihinde Rodop milletvekili sayın İlhan Ahmet'i ziyaret etti.

Ziyaret esnasında , milletvekilimiz sayın İlhan Ahmet'e Azınlık Okulu İstiyoruz Hareketi olarak yapmış olduğumuz resmi ve gayri resmi girişimlerimizi anlattık. 

Harita mühendisi Nihat Ircanlı'nın Harmanlık Azınlık ilkokulunun arazisi hakkındaki teknik bilgi ve evrakları ile Aykut Kadir hukuk bürosunun hazırlamış olduğu 600 imzalı dilekçemizi sunduğumuz evrakları da kendisine teslim ettik.

Hareketimizin başlattığı e – imza  kampanyasına destek veren ve ilk imzacılarımızdan olan milletvekili İlhan Ahmet'e şu resmi girişimlerimizi bildirdik

1       Hareketimiz 26 Haziran 2014 tarihinde Gümülcine Belediyesine bir resmi ziyaret gerçekleştirerek ilk defa resmen okul istemiştir

2       Hareketimiz Batı Trakya Azınlığında ilk defa e – imza kampanyası başlatmış ve 28 -29 Ağustos 2014 tarihinde dönemin milletvekili Ayhan Karayusuf aracılığı ile ilk defa dönemin Eğitim Bakanı olan Loverdos a 115 imzalı bir metin sunmuştur

3       Hareketimiz ilk defa 15 Eylül 2014 tarihinde 40603 protokol numarası ile  Gümülcine Belediyesine , Belediye meclisinde Harmanlık ilkokulunun gündeme alınmasını talep etmiştir

4       Hareketimiz ilk defa 6 Mayıs 2015 tarihinde Rodop İli İlköğretim Müdürlüğüne 600 imzalı dilekçe sunmuştur

5       Hareketimiz ilk defa 7 Mayıs 2015 tarihinde Doğu Makedonya ve Trakya Eyaleti Eğitim Müdürlüğüne 3677 protokol numarası ile dilekçesini sunmuştur

6       Hareketimiz aynı dilekçeyi imzacımız olan Doğu Makedonya ve Trakaya Eyaleti ekonomiden sorumlu başkan yardımcısı Mustafa Katrancı yı ziyaret ederek  11 Mayıs 2015 tarihinde 2823 protokol numarası ile Eyalet idaresine sunmuştur

7       Hareketimiz Eğitim Bakanlığının internet üzerinden başlatmış olduğu  milli eğitim diyaloğu  platformuna 29 Aralık 2015 tarihinde öneri – dilekçesini sunmuştur

Hareketimizin diğer bütün girişimlerini takip ettiğini tarafımıza ileten sayın İlhan Ahmet konuyu  daha üst mercilere ulaştırmak için elinden gelen gayretleri sarfedeceğinin de sözünü verdi

Milletvekilimize bizi kabul edip dinlediğinden dolayı teşekkür ederiz

 

İoanna Gaitani

31.05.2015 21:25

Βρήκαμε την ευκαιρία να ενημερώσουμε την βουλευτή Α Θεσσαλονίκης Γιάννα Γαϊτάνι σχετικά με την ανάγκη ανέγερσης μειονοτικού σχολείου στην περιοχή Χαρμανλικ Κομοτηνής 
Η Γιάννα Γαϊτάνι είναι ιδρυτικό μέλος του Σύριζα και μέλος της πλατφόρμας γυναικών ` ευρώ και χρέος `

 

Selanik 1 nci bölge Syriza milletvekili İonna Gaitani ye Harmanlık azınlık okulu hakkında bilgi verme fırsatı bulduk 
İoanna Gaitani aynı zamanda Syriza kurucu üyelerinden,
ve "borç ve evro " kadınlar platformu üyesi

 

 

 

MUSTAFA KATARANCI

11.05.2015 16:35

 

Doğu Makedonya Trakya  Eyaleti , Ekonomiden sorumlu başkan yardımcısı Mustafa Katrancı'yı ziyaret ettik 

İmza kampanyamıza destek veren ve imzacımız olan Mustafa KATRANCI  bizi makamında kabul etti ve çok faydalı bilgi alışverişinde bulunduk 

Aynı zamanda hareketimiz DMT Eyaleti idaresine Harmanlık okulu için Aykut Kadir hukuk bürosunun hazırlamış olduğu dilekçemizi  de sunduk. 

 

 

 

 

 

 

 

BELMA GÖĞEBAKAN

23.03.2015 16:24

 

 

Bir eğitimci olarak harmanlık mahallesinde yaşayan öğrenci ve öğrenci velilerinin büyük çoğunluğunu yakından tanımaktayım.mahallenin okullara uzak olması,fıziki şartları,bazı sosyal sorunlar orada yaşayan öğrencilerin ve velilerin okullara ulaşmalarını zorlaştırmaktadır.bölgenin ciddi anlamda okul ihtiyacı vardır.gereğinin düşünülüp uygun görülmesi beni de birçok insan gibi son derece mutlu edecektir.saygılarımla.

 

 

Κοσμάς Παπαχρηστου

15.03.2015 15:53

 

 

 

 Οταν τα παιδια  στο δημοτικο θα ειναι 20 ατομα στην ταξη , και θα ειναι οπως της πλειονοτητας , και θα μαθαινουν καλα τα ελληνικα  και την μητρικη τος γλωσσα καλα , μονο τοτε θα εχουμε δημοκρατια και ισοτητα .

 

 

YUNTÜRK

24.02.2015 16:01
 
 
 
 
 

Yuntürk başkan yardımcısı Ehat Can ile GTGB lokalinde Harmanlık azıblık ilkokulu mücadelesi ve yöntemi hakkında fikir alışverişinde bulunduk 

İmza kampanyamıza destek vereceklerini tarafıma ileten Ehat Can beye teşekkür ederiz 

 

 

İrfan Uzun

26.01.2015 14:47

 

 

 

Sevgili Harmanlik mahallesi sakinleri !
Baslatmis oldugunuz mucadele icin sizleri tebrik ediyor ve olumlu neticenmesini temmeni ediyorum.
Bir toplumun gelecegi genclerine yaptigi yatirimlar dogrultusunda gerceklesir tesaduflere asla yer yoktur ve atalarimizinda dedigi gibi ILIM CIN'DE DAHI OLSA GIDIP ALINIZ sozuyle egitimin nekadar onemli oldugunu vurgulamislardir.
Benim tavsiyem eyalet meclisindende harmalik mahallesine okulun yapilmasi icin eyalet meclis uyelerinden de destek karari almalari icin baskanliga basvurun ve Ben eyalet meclis uyesi olarak olumlu bir kararin alinmasi icin elimden gelen kulis calismalarini yapacagima sizlere bildirir calismanizin devaminda basarilar dilerim.


 

 

 

ΑΝΝΑ ΣΤΑΜΟΥ

26.12.2014 15:27

 

Η προσβαση στην εκπαίδευση και τη μορφωση ειναι το ελαχιστο που πρεπει να εχει μια χωρα που θελει να θεωρειται στοιχειωδως πολιτισμενη. Γι αυτο οταν τα παιδιά στο Χαρμανλικ δεν εχουν μειονοτικο σχολείο και με τοση αγωνια το διεκδικουν, τοτε πρεπει ολοι να ενωσουμε τη.φωνη μας για να μην υπάρχει παιδί που να μην εχει προσβαση στην εκπαίδευση. Θελουμε ολοι μειονοτικο σχολείο στο Χαρμανλικ!!!

 

 

Burhan Baran

26.12.2014 14:11

 

 

 

Eğitim için her zaman ön sırada olmaya hazırım. 

Her şeyin ilacı bulunur ama cehaletin tek ilacı okullarımız ve eğitimdir.

 

 

 

AHMET HACIOSMAN

01.12.2014 16:16

 2014-12-01 Pazartesi .

 Milletvekilimiz  Ahmet Haciosman'a 'Azinlik Okulu Istiyoruz' hareketi olarak bir ziyaret gerçekleştirdik. Toplantıda  milletvekilimizin  okul konusunda yıllardır verdiği mücadeleyi anlattıktan sonra , okullardan Gümülcine Belediyesinin sorumlu olduğunu ve bir an önce belediye başkanı Petridis'in verdiği sözü yerine getirmesini istedi .Hareketimizin başlatmış olduğu bu kampanyaya destek verdiğini , belediye yönetimine karşı kamu oyu oluşturup mücadelemizin belediye başkanına odaklanması gerektiğini söyledi. Hareketimizce toplanan ve eğitim bakanına milletvekilimiz Ayhan Karayusuf'un teslim ettiği elektronik imzaların aynısını verdik. Hacıosman konu ile ilgili meclise rapor edeceğinin de sözünü verdi.Okul yapılması için ne gerekiyorsa yaptığını ve yapacağının sözünü de aldık . Kendilerine teşekkür ederiz .

 

 

Şaban Bandak

11.11.2014 13:27

 

 

Harmanlık davası ile ilgili açıklama ...
Gümülcine şehir merkezinde 
Harmanlık mahallesi olarak bilinen ve sakinlerinin Türk - Müslüman lardan oluşan kardeşlerimizin evlatlarına okul istemek kadar kutsal bir istek olduğu bir gerçektir. Azınlığımızın lozan dan kaynaklanan çok doğal bu Hakkı'nın devletimizin yetkilileridikkate almalıdır. Harmanlık Mahallesinde büyümüş ve şimden sonra doğacak olan evlatlarımız için hayati Önem arzeden bu husus la Batı Trakya'nın her Ferdi ilgilenmeli , kurum ve kuruluşlarımız harekete geçerek bu hakklı davanın duyurulmasını sağlamalıdırlar. Başta azınlık Milet vekilerine görev düşmekte gerekirse meydanlarda sesimizin duyurulmasını Sağlamak için harekete geçerek yürüyüş yapmalıyız. Unutulmamalı dır ki demokrasinin beşiği olan Yunanistan'da yaşıyoruz. Dünya'ya Işık tutan ülkemiz Yunanistan kendi tebasında olan bizleri karanlıkta brakmak istemez heralde.
Bütün Batı Trakyalıları selam ve sevgiler.
SABAN BANDAK İskeçe ili yeni demokrasi partisi Millet vekili Ada'yı .

 

Ümit Mestan Osman

08.11.2014 14:17

Her toplumda olduğu gibi Batı Trakya Azınlığı toplumunda da eğitim ve eğitim imkanları çok önemlidir.

Balkatmış olduğunuz hareketi destekliyorum  başaraılar dilerim.

 

B.T.T.Ö.B. DERNEĞİ

26.10.2014 17:13

 

Azınlık Okulu İstiyoruz Hareketinden İsmail Dikil ve Kamil Sıcakemin BTTĞB derneğini ziyaret ettik Öğretmenlerimizle sohbet güzel geçti ve hareketimizi desteklediklerini bildiren dernek başkanı Sami Toraman hocamıza teşekkür ederiz 

 

 

 

 

İsmail Dikili

26.10.2014 13:45

 

 

MUCADELEMIZE ,SESIMIZI DUYURMAYA DEVAM EDIYORUZ, HERKESTEN , HER KESIMDEN , HER IDEOLOJIDEN GORDUGUMUZ DESTEK BIZI GUCLU KILIYOR, BU HARMANLIK MAHALLESININ PROBLEMI DEGILDIR, BUTUN HERKESIN PRBLEMIDIR, ORNEGIN HARMANLIKTA YASAYAN OGRENCILER MASTANLIYA, MASTANLIDAKILER KIRMAHALLEYE, KIRMAHALLEDEKILER, IDADIYEYE ,YENCEMAHALLEYE OKUL- SINIF YETERSIZLIGINDEN GONDERILIYOR, COCUKLARIMIZ SERPILIYOR BIR ORAYA BIR ORAYA. DEVLETIMIZIN DE HERKES GIBI BUTUN BUNLARI GOZONUNDE BULUNDURACAGINDAN SUPHEMIZ YOKTUR, AMA DESTEK ICIN HER KAPIYI CALACAGIMIZ DA BIR GERCEKTIR. BU MUCADELE HERKESIN MUCADELESIDIR, HERKES ICINDIR.

 

Çetin Mandacı

09.10.2014 14:24

 

Başlatmış bulunduğunuz kampanyayı canı gönülden destekliyorum. 

Konuya oldukça hakimim. Milletvekilliğim döneminde bile Ahmet Hacıosman'ın sarf ettiği çabaya şahidim. 
Kapatılan azınlık okulları herkesçe bilinmektedir. Harmanlik semptine yeni bir okul inşası için devlet ve hükümet tarafından gösterilecek tutum samimiyet ölçüsü olacaktır. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.


 

S.Ö.P.A. DERNEĞİ

23.09.2014 16:19

Söpa öğretmenler derneğine Harmanlık Okulu için yapılan girişimleri anlatmak fırsatı bulduk 

Öğretmenlerimiz okul hareketimize tam deste verdi 

 

 

 

 

 

 

DEB PARTİSİ

29.08.2014 17:17

 

"Harmanlık'a Azınlık  Okulu İstiyoruz " Hareketi 29 Ağustos  Cuma günü  DEB partisi genel başkanı Mustaf Ali Çavuş'u DEB partisinin genel merkezinde ziyaret etti 

Hareketimizin öncülerinden İsmail Dikili , Ferruh Kalın ve  Kamil Sıcakemin  Mustafa Ali Çavuş'a Harmanlık azınlık ilkokulu için yürütülen mücadeleyi anlatma fırsatı bulduk 

Bizi dinleyen ve hareketimize destek veren genel başkan Mustafa Ali Çavuş'a teşekkür ederiz 

 

 

DEB PARTİSİNİN AÇIKLAMASI :

www.debpartisi.org/haberler.php?s=detay&id=3163

 

FELİNA KAZAKU

26.08.2014 18:43

Gümülcine belediyesi anamuhalefet başkanı ` εμεις ...η πολη ` olşumunun da başkanı olan Felina Kazaku ile çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik 

"Azınlık Okulu İstiyoruz " Hareketi adına Ridvan Deli Hasan , Kamil Sıcakemin , Hamdi Çakır , Ferruh Kalın ve İsmail Dikili'nin katıldığı toplantıda Harmanlık okulu konusu detaylı bir şekilde ele alındı 

Kendisine teşekkür edriz Hareketimize destek veren Kazaku Okul için gereken her yardımı vermeye çalışacağının da sözünü verdi 
 
 

Ahmet Eminoğlu

21.08.2014 13:57

 

EVET , ELBETTEKI ISTIYORUZ, MEDENI BIR AVRUPA DA YASAMAK VE YINE MEDENIYETIN BESIGI OLAN ULKEMIZ YUNANISTAN DEVLETI , BOYLE BIR ISTEGI COK MAKUL VE YAPILABILIR MANTIGINDAN HAREKET EDEREK , VATANDASI NIN ISTEGINI OLUMLU YANITLIYACAKTIR . YETER KI , BPYLE ISTEKLER YUKUSA SURULMEDEN POLITIKA ISTISMARI OLMADAN DOGRU MERCILERE BASVURULSUN !! YASADIGIMIZ ULKE VE DOLAYISIYLA AVRUPA MILLETLER TOPLULUGU COK IRKLILIGIN VE COK KULTURLULUGUN ULKESIDIR! BUNUN AKSINE HAREKETI KINAR VE YASATMAZ KANISINDAYIM . HEP BIRLIKTE EVET BUGUN BIR ILKOKUL ISTIYORSAK YARIN DAHA DEGISIK BIR OKUL IHTIYACINDAN KONUSALIM , ONU DA BASARALIM , 

TEŞEKKURLER !!

  

Tuğrul Çavuş Mestan

02.08.2014 14:10

 

 

 

Çağımız Bilgi çağıdır. Harmanlık Mahallesinde eğitim eksikliği devletin ayıbıdır. Derhal harmanlık mahallesine çift dilli eğitim verecek bir okul yapılarak bu ayıbı temizlemek ilk önce yerel idarecilere düşer. Bu haklı mücadeleyi sonuna kadar destekliyorum ve destekleyeceğim.

  

Mustafa Molla

20.07.2014 13:49

 

 

 

Harmanliga azinlik okulu istemenizi hakli buluyor, cocuklarimizin daha iyi sartlarda egitilmesi icin gonulden mucadelenizi tam destekliyorum.

 

 

 

Sibel Mustafaoğlu

07.07.2014 14:20

 

 

 

Harmanlık Mahallesi'nin Türkçe ve Yunanca eğitim veren, ayrıca çağdaş eğitim şartlarına uygun bir azınlık okuluna kavuşması için her türlü desteği vermeye her zaman hazırım 

Sinan Güvendikli

07.07.2014 14:15

 

Gunumuzde en buyuk yatirimin insana oldugunu gelismis ulkelere bakarak anliyoruz. Insana yatirmda egitim ile baslar ve kalitesine gore dungu zamani degisir. Ben kisisel olarak bu yola bas koymus arkadaslari candan destekliyor ve istedikleri sonucu elde edeceklerine inaniyorum. Allah sizden razi olsun...
 

İbrahim Baltalı

16.06.2014 14:02

 

Çok yerinde ve ses getiren bir girişim. Destekliyorum ve emeği geçenleri tebrik ediyorum.

 

 

 

Hüseyin Zeybek

10.06.2014 13:16

 

 

 

 

 

 

Harmanlık Mahallesine Azınlık ilkokulu açılması talebini destekliyoruz. Azınlık ilkokullarının kapandığı bir dönemde yıllar sonra yeni bir okulun açılması sürekli kan kaybeden Azınlık Eğitimi için moral kaynağı olmasını diliyoruz. Bunu takiben başka Azınlık okullarının özellikle orta okullarının açılması için bu tür girişimlerin devamını arzuluyoruz.

 

 

Hasan R Hasan

10.06.2014 13:11

 

 

 

Harmanlık mahallesine ilkokul açılması talebini destekliyorum. Okulun açılması için elimdem gelen desteği vermeye hazır olduğumu belirtirim.

 

 

İlhan Tahsin

09.06.2014 13:07

 

 

BİRLİK Gazetesi olarak, Azınlığın eğitim sorununu ilk günden itibaren gündeme taşımıştık ve bundan böyle de taşımaya devam edeceğiz. 
Eğitim kurumlarının açılması veya kapanmasının, Batı Trakya Türk Azınlığı'nın "Lozan Barış Andlaşması"nda belirtildiği şekilde ülkemiz Yunanistan yetkilileri tarafından dikkate alınarak adımlar atılmasını arzu ediyoruz. 
Öte yandan sizlerin de mahalle sakinleri olarak başlatmış olduğunuz "Harmanlık Mahallesine Okul İstiyoruz" kampanyasını atılan olumlu bir adım olarak gördüğümüzü belirtiyoruz.
Saygılarımla
İlhan TAHSİN
BİRLİK Gazetesi
Genel Yayın Yönetmeni
TEK Rumeli Televizyonu Yunanistan Temsilcisi
Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.

 

 

 

 

 

Ayhan Ahmet

07.06.2014 14:55

 

 

Harmanlık Mahallesine azınlık ilkokulu açılması talebinizi yürekten destekliyorum, elimden gelen her türlü yardımı yapmαya hazırım...

 

 

Hasan M Hasan

05.06.2014 12:59

 

 

 

Harmanlik kultur dernegine secimler oncesindeki ziyaretimizde bize bu konunun dernek yonetimi tarafindan soruldugunu ( bu konuda neler yapilabilir diye hatta biraz da olumsuzca bi tonda ) ve sabik milletvekilimiz Sn. Mustafa Mustafa'nin cozumun veliler ve cocuklarin ihtiyac ve istekleri dogrultusunda cozulebilecegi cevabini verdigini hatirlatirim.
Zaman mucadele zamani, arkadasimi baslattigi bu girisim icin kutlar, bu ihtiyac etrafinda birlesildiginde cozulecegine olan inancimi yineler, bi muhendis olarak elimden ne gelirse karsiliksiz vermeye hazir oldugumu belirtirim.

 

 

Ridvan Deli Hasan

05.06.2014 12:53

 

 

 

Herşeyden önce bir eğitimci olarak, sizleri ve Harmanlık Mahallesi için başlatılmış olan bu çok özel talebinizden dolayı kutluyorum.Yusuf Has Hacib'in söylediği gibi ''Aklın süsü dil,dilin süsü sözdür.Kişinin süsü yüz,yüzün süsü gözdür.''Bu bağlamda Azınlık için en temel unsur da ''Ana dili '' dir.Ayrıca,insan için eğitim en temel ihtiyaçtır , sizlerin bu en temel hak mücadelenizi tüm kalbim ile destekliyorum.

 

 

Halil Mustafa

03.06.2014 13:20

 

 

 

Şüphesiz ki tüm Azınlık talebinizin arkasında ve destekçinizdir.Dilerim ki talebimiz sadece internet ortamında kalmaz, siyasi ve hukuki olarak da sürdürülür. Bu konuda da ben dahil tüm avukat arkadaşların desteği tartışılmaz herhalde...

 

 

 

 

Ayhan Karayusuf

06.04.2014 13:03

 

Azınlığımızın Eğitim yuvaları olan Azınlık İlkokullarinin bazilarinın öğrenci azlığı gerekce gösterilerek,bakanlık kararı ile kapatılmasına karşın ,ihtiyacın olduğu yerde yeni Azınlık Okullarının açilması gerekmektedir. Hükümetin ve Devletin bu yönde bu isteğimize karşılık vermemesi , Azınlığımıza karşı ne kadar samimi olduğu ya da olmadığını göstermektedir. Okul kapatmaniın sadece Eğitim kriterlerine göre yapıldığını kanıtlaması için,derhal Harmanliktan başlamak üzere ,ihtiyaç olan yerlerde yeni Azınlık Okulu acılmasi için siyasi inisiyatifler almasi ve gerekli girişimleri başlatması şarttır.
 

Η κυβέρνηση και το Υπουργείο Παιδείας προχωρα στις συχωνεύσεις και κλείσημο και Μειονοτικών Σχολειων με κρητήρια εκπαιδευτικά,όπως λέει ,επικαλουμενη τον ελλειπή αριθμό μαθητών ατα σχολεία. Είναι καιρός λοιπόν να αποδείξει ότι ειναι ειληκρινής με την κοινωνία προχωρώντας στην ίδρυση νέων Μειονοτικών Σχολείων όπου υπάρχει ανάγκη ξεκινώντας απο το Χάρμανλικ της Κομοτηνής.

 

 

Ercan Ahmet

06.04.2014 12:41

 

 

Azınlık ilkokulu açılması talebinizi yürekten destekliyorum, ayrıca yalnız ilkokul değil azınlığın ortaokul ve liseye de ihtiyacı vardır, en kısa zamanda azınlık ortaokulu ve lisesi de açılmasını istiyoruz . OKUL istemek Batı Trakya Türk Azınlığının ve çocuklarımızın en doğal ve en demokratik hakkıdır....

 

 

Ozan Ahmetoğlu

06.04.2014 12:38

 

 

 

Azınlık Okulu talebinizle ilgili mücadelenizi destekliyorum. Eğitim, her ferdin her toplumun hakkıdır. Azınlık eğitimi ve azınlık okulu da Batı Trakya Türk Azınlığının ve çocuklarımızın en doğal ve en demokratik hakkıdır. Mücadelenizde başarılar ve kolaylıklar dilerim. Hayırlı olsun...

 

 

 

 

Ali Haf Ali

06.03.2014 12:33

 

 

Nerden cikti bu okul istemek? 

baska istyecek birsey bulamadinmi? 

sen git cocuguna metathesi iste, araba diplomasi iste, kapinin onune cakil iste, prostimonu sildirmek iste... bizim azinlik insani alisik degil bu tur seylere. milletin kafasina boyle fikirler sokma. duzenin carkina comak sokma. duzenin derken eylem olarak smile ifade simgesi 

Allah bilir sen yarin oburgun lisede istersin, muftuluk cemmat secimide istersin, mahalleye daha buyuk 7m 10cm yuksekliginde minareli camide istersin, oldu birde tum gun turkce yayin yapan tv iste bari. bekle once guzelce bi asimule olalim, butun okullar teker teker kapatilsin, vakif mallari talan edilsin, radyolarinda sesi kisilsin. ondan sonra oturulur konusulur. aceleye gerek yok yani!!! zaten derneklerde aktif olmaya basladi. birde azinlik hak aramaya baslarsa ne olacak bu devletin hali?

 

 

Erdoğan Sait

06.03.2014 12:26

 

 

 

Harmanlık mahallemizin Azınlık İlkokulu ihtiyacı yıllardır çözüm bekleyen bir sorundur. Mastanlı mahallesindeki ilkokulumuzda ise yetersizlik bir türlü aşılamamıştır. Her koşulda bu 
haklı mücadelede varız diyorum...
Sevgi ve saygı dolu selamlar

 

 

İlhan Ahmet

06.03.2014 12:19

 

 

 

 

Harmanlık mahallesine yapılacak olan azınlık okulunun kurulması ve çalısması esnasında her türlü hukuki ve siyasi desteği şartsız ve koşulsuz sevgili çocuklarımıza , öğrencilerimize vermeye hazır olduğumu beyan etmek isterim..Haklı talebinizde sizin ile beraberiz...

 

Hakan Mümin

06.03.2014 12:15

 

 

Azınlık eski ve yeni seçilmiş meclis üyesi arkadaşlarla en kısa zamanda biraraya gelip, "Harmanlık okulu için bugüne kadar ne tür girişimlerde bulunuldu ve bundan sonra neler yapılabilir" türünden diyalog başlatmalıyız. Tabii Harmanlık sakinlerinin görüş ve düşünceleri de önemli...

 

 

 

Mehmet Küçük

06.03.2014 12:10

 

 

Kendi ana dilinde egitime önem vermeyen kisilerin kimliginden süphe ederiz.Bir bütün olarak haykiracaksak hakli oldugumuzu duyuracak isek,korkmadan ve hicbir lobi amacini kisisel olarak görmeden haydi Bati Trakya Türk azinligi hepimiz birimize birimiz hepimize slogani ile okullarimizi istiyor ve 18 okul kapanacagina degil 18 okul daha isteyelim.Bu bizim antlasmalara göre en dogal hakkimiz.Hepinizi saygiyla selamliyorum

 

Not:Bir atasözü aklima geldi ,sürüden ayrilani kurtlar yermis.Ayrilmak isteyerek topluma zarar verecek kisilerde karsilarinda artik biz Bati Trakya Türk Azinligini bulacagindan hic süphesi olmasin.

 

 

 

 

İsmail Hüseyin

06.03.2014 12:06

 

 

Her turlu destegi vermeye hazirim...Cocuk azligindan okullar kapaniyorsa ihtiyac oldugunda da yeni okullar yapilabilmeli...

 

 

Avukat İhsan

06.03.2014 12:03

 

Gümülcine'nin Harmanlık mahallesinde azınlık okulu ihtiyacı arzetmektedir. Gerek hukukçu olarak ve gerekse siyasasetçi olarak bu talebin tatmini için elimden gelebilecek her türlü hizmeti vermeye hazır olduğumu beyan ile bu işe ön ayak olanları tebrik ederim.

 

 

Kamil Sıcakemin

06.03.2014 11:46

 GÜMÜLCİNENİN HARMANLIK MAHALLESİNE AZINLIK OKULU İSTİYORUZ 

 

 

Saygıdeğer Batı Trakyalılar.. 
Yillardır yer darlığı sorunu olan Mastanlı ilkokulu ile yapılması planlanan ve halkimızın ihtiyacı olan Gümülcinenin Harmanlık azınlik okulu hakkında neredeyse her şey yazıldı söylendi. Netice alınamadığından kurduğumuz bu sosyal paylaşım grubu ve e-imza kampanyasına ihtiyaç duyulmuştur .Amacımız siyasette önde olan ve halka hizmet anlayışı ile hareket eden insanımızı harekete geçirip bu hakkımız olan okulun yapılmasına sizin de desteğinizle vesile olmaktır . 
Gümülcine nin Harmanlık mahallesine "Azınlık Okulu İstiyoruz "  kampanyası başlatmamız siyasi bir eylem değildir ve öyle görülmemelidir
Gelişmis ülkelerde sivil hareketler (S.T.K) vardır, bu hareketler, siyasi otoritenin dikkatini çekmek, sorun çözme konusunda hız kazandırmak toplumun arzuladığı ve onayladığı şekilde karar alınması için faaliyetler yürütür.Imza kampanyamız da bu biçimdedir ve gayesi budur . Devlet kurumlarına karşı bir baskı oluşturup , yanımıza siyasetçilerimizi de katarak devlete isteğimizi bildirmektir amacımız .Eğer herkes kampanyamızı bu şekilde anlar ve kampanyamıza , bu amaca hizmet anlayışı ile katılırsa başarı kesindir. Çocuklarımızın ve hala , dünyaya bile gelmemiş olan evlatlarımızın çağdaş , yeni ve geniş bir okulda eğitim görmelerine vesile olmuş oluruz.